ë-C4 X FEEL 100 KW 136 KS

Citroën ë-C4 X

FEEL 100 KW 136 KS

Сериска опрема:
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Надзор на притисок во пневматици
 • 6 воздушни перничиња
 • Можност за деактивација на совозачко перниче
 • Електрична паркинг сопирачка
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 • Пакет LED Vision: LED дневни светла, автоматска активација на светла
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Задни светла со 3D ефект
 • Автоматски предни бришачи
 • 18″ челични бандажи со AEROTECH 195/60R18
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Мат црн долен дел од заден браник
 • Сјајно црни кваки и куќишта на надворешните ретровизори
 • Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Кожен волан
 • Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 • Осветлување кај првиот и вториот ред седишта
 • Осветлување во багажникот
 • Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Дополнителна звучна изолација
 • Електричен серво волан
 • Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 • Наслон за раце напред
 • Ентериер “MEANWHILE”: седишта со црн штоф
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Отвори за вентилација кон задните седишта
 • Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 4 звучници, DAB, Mirror screen, USB A x2, 12V приклучок
 • Задни паркинг сензори³
 • 5″ TFT екран со приказ на инструменти и параметри
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја
 • Задна камера за паркирање (без функција Top vision)³
 • Греење на волан
 • OBC (on-board charger) AC-DC 11 kW конвертор, 3-фазен (сериски се вградува 7.4kW конвертер)
 • Пакет URBAN GREY: Седишта Advanced Confort® со комбинација на сива ткаенина и црна eco кожа со текстил ефект
 • Греени предни седишта

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.