Citroën JUMPY XL 1.5 BlueHDI 100

Citroën Jumpy

XL 1.5 BlueHDI 100

Сериска опрема:
 • Независно возачко седиште и клупа за двајца – напред
 • ABS + AFU + ESP + ASR системи за безбедност при управување и сопирање
 • Hill Assist – електронска помош за тргнување по нагорнина (автоматска електронска сопирачка во трајност од 3 секунди)
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Внатрешност штоф Silica 42FR
 • Предни светла со интегрирани дневни светла
 • Задни светла со две магленки и две светла за возење наназад
 • Трето STOP светло
 • Осветлување во кабината
 • Осветлување во товарниот простор
 • Отворена преграда во големина A4 на средината од централната конзола
 • Голема затворена преграда пред совозачот
 • Места за предмети во вратите
 • Централен инфо дисплеј во инструмент таблата
 • Држачи за чаши на горниот дел од левата и десна страна на инструмент таблата
 • Преден и заден браник, рачки на врати, странични лајсни и куќишта на ретровизори во црна боја
 • Мануелен клима уред
 • Возачко седиште прилагодливо по должина, висина и агол
 • Електрични подигачи на предни стакла
 • Темпомат и лимитатор на брзина
 • Индикатор за промена на брзина
 • Задна врата на багажен простор, деллива 50/50 со отворање до 180°
 • Централно заклучување со одвоена команда за товарниот простор
 • Серво управувач со прилагодување по висина и агол
 • Фиксна преграда меѓу патничкиот и товарниот простор
 • Припрема за радио + 12V приклучок (инсталација и звучници)
 • Резервно тркало во стандардна димензија
 • Десна странична лизгачка врата без стакло
 • Патен компјутер
 • 16″ челични тркала
 • 6 (кај M) или 8 точки (кај XL) за прицврстување на товарот во товарниот простор
 • Подот во кабината од термопластичен материјал
 • Автоматски предни бришачи
 • Аудио систем RD6 со команди под управувач(BlueTooth + USB + дополнителен приклучок 12V + 4 звучника)
 • ПАКЕТ Club – 3,5″LCD патен компјутер на централната конзола, аудио систем WLZ0, далечинска команда на централното заклучување, секвенцијални предни електрични стакла, потпирач за лакт за возач, прилагодување на возачко седиште по висина и лумбално прилагодување, дополнителни светла во кабината, преграда под совозачката клупа, електрично прилагодување на надворешните ретровизори со грејачи
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Предни светла за магла – 150
 • Електрично склопување на ретровизори -110
 • Резервно тркало – Гратис

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.