Citroën C5 AIRCROSS Shine BlueHDi 130

Citroën C5 AIRCROSS

Shine BlueHDi 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор во горниот дел од ветробранското стакло), систем за предупредување за   ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee    Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци   за ограничување на брзина, систем за предупредување од  опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Халогени предни фарови,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект и LED трето стоп светло,
 • LED осветлување пред рачката на менувачот,
 • Отвори од клима уредот во вториот ред,
 • Три индивидуални прилагодливи седишта во должина и преклоп во вториот ред,
 • Дводелен багажен простор,
 • Светла за читање во првиот ред,
 • Надолжни кровни носачи,
 • Радио со 8″ екран на допир и команди на волан, 2xUSB, Bluetooth и 6 HP,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Стандардно резервно тркало,
 • Сет за промена на резервно тркало,
 • Хроморани украси на вентилациските отвори и на рачките на вратите од внатрешната страна,
 • Airbump®,
 • Преден и заден браник во боја на каросерија,
 • Предна маска во мат црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Нагласени калници во црна боја,
 • Пакет во боја SILVER: Долниот дел од надолжните носачи, две рамки на предниот браник и декорација на Airbump®-от во сребрена боја,
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати,
 • Средишна конзола со наслон за рака и простор за складирање во темно сива боја,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање со прогресивни хидраулични перничиња,
 • Електрика на стакла напред и позади со заштита од приклештување,
 • Кревање и спуштање на стаклата со притискање на клучот,
 • Приклучок 12V во предниот дел и во багажникот,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash” со сензори за дожд,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина висина и наклон,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина.
 • Кожен волан со хромирани украси,
 • Active Safety Break (со радар поставен на предниот браник),
 • Систем за контрола на мртвиот агол,
 • Предни и задни паркинг сензори,
 • LED трепкачи,
 • Автоматски двозонски клима уред,
 • Предни светла за магла со странично осветлување,
 • Анти-алергиски филтер со активен јаглен,
 • AQS (систем за квалитет на воздух) – регулирање на   доводот и прочистење на   надворешниот воздух,
 • LED осветлување во пределот на нозете и местото за   поставување на чаши,
 • Дополнително затемнети стакла во вториот ред и   позади,
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор,
 • 12″ дигитална инструмент табла со можниост за персонилизација,
 • Лумбално прилагодување на возачкото седиште,
 • Тркало од лесна легура 18″ SWIRL со дијамантски ефект,
 • INOX декорации на праговите на предните врати,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори со LED поздравно светло.
 • Пакет Drive Assist: Прилагодлив темпомат (во однос на возилото кое се движи пред вас, со интервенција на кочницата и педалата за гас), прилагодлив темпомат со делување над 30 km/h кај рачен менувач BVM6, прилагодлив темпомат со можност целосно сопирање на возилото и стартување кај автоматски менувач EAT8, предупредување за невнимание на возач, проширен систем за препознавање на сообраќајни знаци (стоп, еднонасочна улица, забрането претекнување, крај на забрана за претекнување), автоматско префрлување од долги на кратки светла,
 • Highway Drive Assist: задржување на возилото во лента на движење со оглед на ознаките на патот и брзината на возилото (сако кај EAT8),
 • Full LED предни фарови
 • Систем за влегување и стартување на возилото без клуч (Hands-free)
 • Наслон за глава со прилагодување во висина и наклон,
 • Внатрешен ентериер во штоф “Metropolitan Grey”,
 • Седишта Advance Confort со комбинација на кожа и ткаенина,
 • Top Rear Vision: камера за помош при движење назад со можност за преглед од 180Co,
 • Патосници во предниот дел,
 • Повеќеслојни и акустични странични стакла во првиот ред,
 • Предна маска во сјајна црна боја,
 • Citroen Connect NAV радио со 8” екран на допир и команди на волан, Bluetooth, Mirror Link, Android Auto и навигациски систем,
 • Бежично полнење на мобилен телефон,
 • Алуминиумски педали и насон за нога
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Метализирана боја – Сива
 • Пакет во боја RED: Долниот дел од надолжните носачи, двете рамки на предниот браник и декорација на Airbump®-от во црвена боја,
 • Резервно тркало со намалени димензии

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–          со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–          без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.