Citroën C5 AIRCROSS Shine BlueHDi 130

Citroën C5 AIRCROSS

Shine BlueHDi 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 •  Електрична паркирна кочница
 •  Воздушни перничиња за возач и совозач,
 •  Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 •  Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 •  Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор во горниот дел од ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за
  ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судар),
 •  Автоматско вклучување на дневни светла,
 •  Hill Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 •  Темпомат со ограничувач на брзина,
 •  Pack Drive Assist ( кај ЕАТ8 ) – Прилагодлив темпомат со функција Stop&Go, Систем за предупредување од невнимание на
  возачот, проширена функција на системот за препознавање знаци, автоматски долги светла, Active Safety Brake, надзор на
  мртов агол,
 •  Сензор за издишани пневматици,
 •  Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 •  ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 •  Централно заклучување со далечинско,
 •  LED предни фарови,
 •  LED дневни светла, задни светла со 3D ефект и LED трето стоп светло,
 •  LED осветлување пред рачката на менувачот,
 •  Автоматско вклучување на дневни светла,
 •  Предни светла за магла со странично осветлување,
 •  Дигитални инструменти 12.3” TFT екран,
 •  Citroën Connect Radio на 10″ екран, Bluetooth, 6 звучника,USB, 12V, DAB, BlueTooth, Mirror screen
 •  USB кај вториот ред седишта 12V приклучок во багажник,
 •  Citroen Connect Nav ( Навигација на 10” екран )
 •  Кожен волан со хромирани украси,
 • Волан прилагодлив во висина и длабочина,
 •  Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина, висина и наклон,
 •  Предни потпирачи за глава со висинско прилагодување,
 •  Три индивидуално прилагодливи седишта во втор ред,
 •  Три прилагодливи потпирачи за глава назад,
 •  Предни бришачи со технологија “ Magic Wash”
 •  Дополнително затемнети стакла во вториот ред и позади,
 •  Внатрешен самозатемнувачки ретровизор,
 •  Штоф поставување URBAN BLACK со Advanced Comfort седишта,
 •  Потпирач за раце меѓу предните седишта,
 •  Отвори за складирање на предните и задните врати,
 •  Среднишна ладена конзола во потпирачот за раце,
 •  Фиока на затворање напред пред совозачко седитште,
 •  Простор за чашки меѓу предните седишта,
 •  Електричен серво управувач,
 •  Електрика на сите стакла со заштита од приклештување,
 •  Автоматски двозонски клима уред,
 •  Ел. Прилагодливи ретровизори со LED трепкачи,
 •  Keyless – Систем за отклучување и стартување на возилото без клуч,
 •  Акустично изолирани предни стакла и ветробранско стакло,
 •  Потпирање на прогресивни хидраулични перничиња,
 •  18” тркала од лесна легура PULSAR ( 225/55 R18 )
 •  Сет за поравка на пневматици,
 •  Индикатор за издишан пневматик
 •  Пакет Color Glossy Black – детали на заштитни пластики во сјајно црна боја.
 •  Акустично предно ветробранско стакло и предни стакла.
 •  Надолжни кровни носачи.
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 •  Металик боја
   Електрично отворање на врата од багажник со можност за бесконтактно отворање со движење на нога под браник
 •  PACK PARK ASSIST (Систем за автоматско паркирање, камера Vision 360°, предни и задни паркинг сензори)
 •  PACK DRIVE ASSIST со HIGHWAY DRIVER ASSIST (HIA) со EAT8: унапреден Active Safety Brake за препознавање на
  Велосипедисти/Пешаци/Навечер/Раскрсница (V-AEBS3), Coffee Break Alert & предупредување за невнимание на возачот +
  Collision Risk Alert (ARC) + Lane Keeping Assist (LKA) следење на патна лента, проширен систем за препознавање на
  сообраќајните знаци (стоп, еднонасочна улица, забрането претекнување, крај на забрана за претекнување), автоматско
  префрлање од долги на кратки светла (CAFR) + Прилагодлив темпомат (во однос на возилото кое се движи пред вас, со
  интервенција на кочницата и педалот за гас), прилагодлив темпомат со Stop

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–          со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–          без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.