Citroën C5 AIRCROSS FEEL PureTech 130

Citroën C5 AIRCROSS

FEEL PureTech 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор во горниот дел од ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци   за ограничување на брзина, систем за предупредување од  опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Халогени предни фарови,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект и LED трето стоп светло,
 • LED осветлување пред рачката на менувачот,
 • Отвори од клима уредот во вториот ред,
 • Три индивидуални прилагодливи седишта во должина и преклоп во вториот ред,
 • Дводелен багажен простор,
 • Светла за читање во првиот ред,
 • Радио со 8″ екран на допир и команди на волан, 2xUSB, Bluetooth и 6 HP,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Кит за поправка на тркало
 • Хроморани украси на вентилациските отвори и на рачките на вратите од внатрешната страна,
 • Airbump®,
 • Преден и заден браник во боја на каросерија,
 • Предна маска во мат црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Нагласени калници во црна боја,
 • Пакет во боја SILVER: две рамки на предниот браник и декорација на Airbump®-от во сребрена боја,
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати,
 • Средишна конзола со наслон за рака и простор за складирање во темно сива боја,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање со прогресивни хидраулични перничиња,
 • Електрика на стакла напред и позади со заштита од приклештување,
 • Кревање и спуштање на стаклата со притискање на клучот,
 • Приклучок 12V во предниот дел и во багажникот,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash” со сензори за дожд,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина висина и наклон,
 • Внатрешен ентериер во штоф Silica Grey,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина,
 • Кожен волан со хромирани украси,
 • Active Safety Break (со радар поставен на предниот браник),
 • Систем за контрола на мртвиот агол,
 • Предни и задни паркинг сензори,
 • LED трепкачи,
 • Автоматски двозонски клима уред,
 • Анти-алергиски филтер со активен јаглен,
 • AQS (систем за квалитет на воздух) – регулирање на доводот и прочистење на надворешниот воздух,
 • LED осветлување во пределот на нозете и местото за поставување на чаши,
 • 12″ дигитална инструмент табла со можниост за персонилизација,
 • Лумбално прилагодување на возачкото седиште,
 • Тркало од лесна легура 18″ SWIRL со дијамантски ефект,
 • Радио со 8″ екран на допир и команди на волан, Bluetooth, Mirror Link, Android Auto,
 • Full LED предни фарови
 • Наслон за глава со прилагодување висина и наклон
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Предни светла за магла со странично осветлување,
 • Дополнително затемнети стакла во вториот ред и позади,
 • Pack City Camera Top Rear Vision: Камера за помош при движење назад со можност за преглед од 180°.

Во соработка со Sparkasse Leasing  

–          Финансиски лизинг за патнички возила

Каматна стапка 4,50%
Минимално учество 20 % од бруто ценаж
Рок на отплата до 84 месечни рати(бруто)
Трошок за обработка 1,5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.