Citroën C5 AIRCROSS Feel Pack BlueHDi 130

Citroën C5 AIRCROSS

Feel Pack BlueHDi 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор во горниот дел од ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Pack Drive Assist ( кај ЕАТ8 ) – Прилагодлив темпомат со функција Stop&Go, Систем за предупредување од невнимание на возачот, проширена функција на системот за препознавање знаци, автоматски долги светла, Active Safety Brake, надзор на мртов агол,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • LED предни фарови,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект и LED трето стоп светло,
 • LED осветлување пред рачката на менувачот,
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Предни светла за магла со странично осветлување,
 • Дигитални инструменти 12.3” TFT екран,
 • Citroën Connect Radio на 8″ екран, Bluetooth, 6 звучника,USB, 12V, DAB, BlueTooth, Mirror screen
 • USB кај вториот ред седишта 12V приклучок во багажник,
 • Citroen Connect Nav ( Навигација на 8” екран )
 • Кожен волан со хромирани украси,
 • Волан прилагодлив во висина и длабочина,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина, висина и наклон,
 • Предни потпирачи за глава со висинско прилагодување,
 • Три индивидуално прилагодливи седишта во втор ред,
 • Три прилагодливи потпирачи за глава назад,
 • Предни бришачи со технологија “ Magic Wash”
 • Дополнително затемнети стакла во вториот ред и позади,
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор,
 • Штоф поставување Wild Black со Advanced Comfort седишта,
 • Потпирач за раце меѓу предните седишта,
 • Отвори за складирање на предните и задните врати,
 • Среднишна ладена конзола во потпирачот за раце,
 • Фиока на затворање напред пред совозачко седитште,
 • Простор за чашки меѓу предните седишта,
 • Електричен серво управувач,
 • Електрика на сите стакла со заштита од приклештување,
 • Автоматски двозонски клима уред,
 • Ел. Прилагодливи ретровизори со LED трепкачи,
 • Keyless – Систем за отклучување и стартување на возилото без клуч,
 • Акустично изолирани предни стакла и ветробранско стакло,
 • Потпирање на прогресивни хидраулични перничиња,
 • 18” тркала од лесна легура PULSAR ( 225/55 R18 )
 • Сет за поравка на пневматици,
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Пакет Color Glossy Black – детали на заштитни пластики во сјајно црна боја.
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Надолжни кровни носачи, сјајно црни/мат црни во долниот дел
 • Штоф/Alkantara поставување New URBAN BLACK со Advanced Comfort 2 седишта со ел. прилаг. на возачко седиште и греење на предните седишта

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.