Citroën C5 AIRCROSS Feel BlueHDi 130

Citroën C5 AIRCROSS

Feel BlueHDi 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR системи за активна безбедност
 • 6 воздушни перничиња
 • HILL ASSIST помош при тргнување на нагорнина
 • Електрична паркирна сопирачка
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Централно заклучување со далечинска команда (x2 клуча)
 • ISOFIX на совозачко седиште
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Предупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Active Safety Break – активен систем за сопирање
 • Coffe Break Alert – предупредување на замор кај возач
 • Систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија
 • Систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина
 • Задни паркинг сензори³
 • LED дневни светла
 • Автоматско вклучување на дневни светла
 • Задни светла со 3D ефект
 • Индикатор за промена на степенот на брзина (кај BVM)
 • Дигитални инструменти 12.3″ TFT екран
 • Citroën Connect Radio на 8″ екран, Bluetooth, 6 звучника, USB, 12V, DAB, BlueTooth, Mirror screen
 • USB кај вториот ред седишта, 12V приклучок во багажник
 • Кожен волан со хромирани украси
 • Волан прилагодлив во висина и длабочина
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина, висина и наклон
 • Предни потпирачи за глава со висинско прилагодување
 • Три индивидуални прилагодливи седишта во втор ред
 • Три прилагодливи потпирачи за глава назад
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash
 • Штоф поставување на седишта Silica
 • Потпирач за раце меѓу предни седишта
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати
 • Средишна ладена конзола во потпирачот за раце
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште
 • Простор за чашки меѓу предните седишта
 • Електричен серво управувач
 • Електрика на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Ел. прилагодување на надворешни ретровизори со грејачи
 • Citroën Advanced Comfort® потпирање
 • 18″ тркала од лесна легура SWIRL (225/55 R18)
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Индикатор за издишани пневматици
 • Пакет “Color Glossy Black” (Детали на заштитни пластики во сјајно црна боја)
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја
 • Пакет “Color Dark Chrome” (детали на преден браник, на Airbump®, оквири на маленки, без кровни носачи кај Live/Feel)
 • Греени предни бришачи на ветробранско стакло
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор
 • Задна камера за паркирање ( без предни и задни паркинг сензори)³

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.