Citroën C4 Spacetourer 5p Shine BlueHDi 130 S&S

Citroën C4 Spacetourer 5p

Shine BlueHDi 130 S&S

Сериска опрема:
 • ABS + REF + AFU+ ESP -системи за безбедно сопирање,
 • Coffee Break Alert,
 • Помош при тргнување на нагорнина,
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња и завеси,
 • Електрична автоматска паркирна сопирачка,
 • Автоматски клима уред со двозонска регулација,
 • Двозонска вентилација во вториот ред седишта,
 • LED дневни светла,
 • Резервно тркало,
 • 7″ екран на допир, радио RSD MP3, Bluetooth, USB, AUX,
 • Кожен волан,
 • Интегрирани преклопливи авио-масички поставени на грбот на предните седишта,
 • Приклучок 12Vна централната конзола и во багажникот,
 • Предни светла за магла,
 • Конзола со простор за складирање помеѓу предните седишта,
 • Детектор за низок притисок во пневматиците,
 • Автоматско вклучување на дневните светла,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо по висина, должина и наслон,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Електрично прилагодливи грејни надворешни ретровизори,
 • Три индивидуални седишта во вториот ред,
 • Поставување на седиштата во ткаенина Milazzo,
 • Автоматски вклучување на бришачите на ветробранското стакло,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Електрично секвенцијално прилагодување на предните и задните стакла,
 • Индикатор на промената на степенот на брзината,
 • Електричен серво управувач,
 • Управувач прилагодлив по висина и длабина
 • Помош при паркирање назад,
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори,
 • Панорамски 12″ HD екран со висока резолуција со можност за персонализација,
 • Connect Nav 3D, Mirror Screen,
 • Функција гласовно препознавање,
 • Предни светла за магла со функција за статичко осветлување при вртење,
 • Седишта во вториот ред прилагодливи по должина,
 • Алуминиумски фелни 16″
 • Систем за влегување и стартување на возилото без клуч,
 • ПакетPark Assist: содржи автоматска помош при странично паркирање и паркирање наназад, мерач на растојание, автоматско управување на воланот, преглед на мртвиот агол и камера за возење наназад,
 • Пакет Style 3D: содржи задни 3D диодни светла и дополнително затемнети стакла,
 • Пакет Style Black: црн оквир околу предните фарови, додатоци на предната маска во црна боја,
 • Моторизирана врата од багажникот,
 • Handsfree отворање на багажникот,
 • Пакет за деца: огледало за надзор на деца и завеси во вториот ред,
 • Алуминиумски фелни 17″,
 • Амбиент (HYPE)СИВА ткаенина/кожа: внатрешност во црна ткаенина Finn и кожа, предни седишта со функција за масажа, прилагодување во лумбалниот дел и на потпирачите за глава RELAX, арматурна плоча и панели на вратите во сива перла боја Delice, совозачко седиште преклопливо во масичка, фиока под возачкото седиште, амбиентално LED осветлување, светла за читање на задниот дел од предните седишта, прагови на предните врати со хромирани вметоци, патосници (вклучува XN01),
 • Пакет Safety содржи систем за препознавање на сообраќајни знаци со можност за прилагодување на брзината, систем за контрола на вниманието на возачот, Active Safety Brаке, фотосензибиленвнатрешенретровизор
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик Боја – Sable (беж)

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–          со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–          без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.