Citroën C4 CACTUS Feel BlueHDi 120 EAT6

Citroën C4 CACTUS

Feel BlueHDi 120 EAT6

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • 6 воздушни перничиња,
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Регулатор со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Индикатор за непоставен сигурносен ремен,
 • Затегнувачи на сигурносните ремени на предните седишта,
 • ISOFIX (2х) систем за фиксирање на детско седиште,
 • Електронска “детска брава”,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Халогени предни фарови,
 • LED дневни светла,
 • LED задни светла со 3D ефект,
 • Аудио уред MP3, USB, Bluetooth со 4 HP контролиран преку 7″ екран на допир и команди на волан,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина (освен за EAT6 мотори),
 • Резервно тркало 15″ (за бензински мотори)
 • Резервно тркало со намалени димензии (за дизел мотори),
 • Клима уред,
 • Предни светла за магла со статичко осветлување на свиоци
 • Црн Airbump®,
 • Рачки на вратите во црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори во мат црна боја,
 • Заштитни облоги на калниците,
 • Големи “џебови” на предните врати,
 • Oтвор за складирање на задните врати,
 • Преден наслон за рака со простор за складирање,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање со прогресивни хидраулични перничиња,
 • Електрика на стакла напред со заштита од приклештување,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори,
 • Приклучок 12V во патничкиот простор,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Полуподигната средишна конзола со два држача за чаши,
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash”,
 • Возачко седиште прилагодливо во висина,
 • Делива клупа назад 1/3 – 2/3,
 • Украсни капаци на тркалата 16″ Corner,
 • Внатрешен ентериер во штоф Mica Grey,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина.
 • Рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Куќишта на надворешните ретровизори во црна сјајна боја,
 • Обложен волан во Bi-tone кожа со хромирани украси,
 • Лумбално прилагодување на возачкото седиште,
 • Аудио уред MP3, USB, Bluetooth со 6 звучника контролиран преку 7″ екран на допир и команди на волан.
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик Боја – Сива Acier
 • Тркала од лесна легура 17” CROSS BI-TONE
 • Украсен пакет бела боја Anodised White
Гратис Пакет дополнителна опрема:
 • Седишта ADVANCE COMFORT – Ентериер METROPOLITAN GREY
 • Задни паркинг сензори
 • Mirror Screen

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–          со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–          без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а
Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.