Citroën C3 AIRCROSS YOU! BlueHDi 110

Citroën C3 AIRCROSS

YOU! BlueHDi 110

Сериска опрема:
 • ABS, EBS, AFU, ESP, ASR системи за активна безбедност
 • Hill assist помош при тргање на нагорнина
 • Темпомат и ограничувач на брзина
 • Индикатор за издишан пневматик
 • Воздушно перниче за возач и совозач, странични воздушни перничиња за патниците во првиот ред
 • Странични воздушни завеси за патниците во прв и втор ред
 • Индикатори за неприкопчани ремени на сите седишта
 • Предупредување за ненамерна промена на патна лента
 • Препознавање на сооб. знаци за ограничување на брзина
 • Coffee Break Alert систем за препознавање на замор
 • Далечинско централно заклучување
 • Затегнувачи на сигурносните ремени на предни седишта
 • ISOFIX подготовки за детски седишта x 2
 • Централен LCD екран на инструмент табла
 • Автоматско заклучување на вратите и багажникот при возење (автоматски се деактивира при судир)
 • Сензор за надворешна температура
 • Предни LED фарови
 • LED дневни светла
 • Задни LED светла со 3D ефект
 • Предни светла за магла
 • Сет за издишан пневматик
 • 16″ алу бандажи
 • Попречна лајсна во сјајна црна боја
 • Надолжни кровни носачи и ретровизор (PAKET COLOR BLACK)
 • Рачки на вратите во боја на каросеријата
 • Куќишта на надворешни ретровизори во сјајна црна боја
 • Црни прагови и заштита на крилата
 • Спојлер во боја на каросерија
 • Подигнато подвозје 17cm clearance
 • Мултифункционален волан обложен со кожа
 • Патен компјутер
 • Индикатор за промена на степен на брзина
 • Полица во багажникот
 • Затворена фиока пред совозачот
 • Држачи за две чаши
 • Двојно дно во багажникот
 • Серво волан прилагодлив по висина и агол
 • Електрични предни стакла
 • Секвенционални ел. стакла напред и назад со заштита од приклештување
 • Ел. и греени надворешни ретровизори
 • Ел. Преклопување на надворешни ретровизори
 • Клима уред
 • Дополнително затемнети задни стакла
 • 12V приклучок во кабина
 • Осветлување во кабината напред/назад
 • Штитници за сонце со огледало кај возачот
 • Автоматски клима уред
 • Возачко седиште со висинско прилагодување
 • Задна клупа со преклопување 2/3 – 1/3
 • CITROEN Connect Radio (7″ колор екран на допир, Bluetooth®, USB, AUX, 6 звучника)
 • DAB дигитален радио приемник
 • Mirror Screen (Android/Apple) конекција

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.