Citroën НОВ C5 X SHINE PureTech 180

Citroën НОВ C5 X

SHINE PureTech 180

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Електрична паркирна кочница
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 • Coffe Break Alert предупредување за пауза при долго возење
 • LKA-активен систем за ненамерно напуштање на коловозна лента
 • Предни и задни паркинг сензори со задна камера
 • PACK SAFETY: Адаптивен темпомат со функција Stop & Go, Систем за предупредување, Препознавање на сообраќајните знаци со препорака за ограничување на брзина, AHB фарови Active Safety Brake,Систем HIGHWAY DRIVE ASSIST
 • Препознавање на сообраќајните знаци
 • LED дневни и LED предни фарови
 • Автоматски дневни светла
 • AHB автоматско вклучување на долги/средни светла
 • Предни магленки
 • 7″ TFT дигитална персонализирана инструмент табла со амбиентално светло
 • Head-up дисплеј со приказ на ветробранско стакло пред возачот
 • Citroën Connect Radio 12″ екран, Bluetooth, 8 звучници,4 x USB, 12V приклучок, дигитален прием DAB, BlueTooth Mirror screen
 • My Citroen Drive + Навигација
 • OBC (on-board charger) полнач 3,7kW
 • Litium-ion батерија со капацитет 12,4kW
 • Команди на воланот – обложен со кожа
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Предни седишта со прилагодување во 6 правци
 • Предни потпирачи за глава со прилагодување по висина
 • Деллива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Три прилагодливи потпирачи за глава во 2 ред
 • Акустично ветробранско стакло
 • Автоматска активација на бришачи
 • Затемнети втор ред на стакла и задно стакло
 • Наслон за раце меѓу предните седишта
 • Електрохромен внатрешен ретровизор
 • Frameless – Електрохромен внатрешен ретровизор со индикатор за наполнета батерија % кај Хибрид
 • Внатрешност METROPOLITAN СИВО/СИНА (Advanced Comfort)
 • Џебови во вратите напред и назад
 • Ладена затворена преграда пред совозачот
 • Практичен простор меѓу предни седишта
 • Волан со електрична серво поддршка
 • Ел.секвенцијално отворање на прозори напред/назад
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Електрични, греени и електрично преклопливи надворешни ретровизори со LED трепкачи и LED пристапно светло
 • Progressive hydraulic cushions ™ – прогресивни амортизери
 • Hands-free пристап и стартување преку 2 електронски клуча
 • 19″ бандажи од лесна легура AERO X diamont cut (225/55 R19)
 • Кит за поправка на пневматик
 • Индиректна контрола на издишан пневматик
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја
 • Надолжни корвни носачи во сјајно црна боја,
 • Подготовка за резервно тркало,
 • Греење на предни седишта.

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.