Citroën НОВ C5 X Feel Pack PureTECH 130

Citroën НОВ C5 X

Feel Pack PureTECH 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 •  Електрична паркирна кочница
 •  Воздушни перничиња за возач и совозач,
 •  Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 •  Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во првиот и вториот ред,
 •  Coffe Break Alert предупредување за пауза при долго возење
 •  LKA-активен систем за ненамерно напуштање на коловозна лента
 •  Предни и задни паркинг сензори со задна камера
 •  LED дневни и LED предни фарови
 •  Автоматски дневни светла
 •  AHB автоматско вклучување на долги/средни светла
 •  Предни магленки
 •  7″ TFT дигитална персонализирана инструмент табла
 •  Citroën Connect Radio 10″ екран, Bluetooth, 8 звучници,4 x USB, 12V приклучок, дигитален прием DAB, BlueTooth Mirrorscreen
 •  My Citroen Drive + Навигација
 •  OBC (on-board charger) полнач 3,7kW
 •  Litium-ion батерија со капацитет 12,4kW
 •  Команди на воланот – обложен со кожа
 •  Волан прилагодлив по висина и длабочина
 •  Предни седишта со прилагодување во 6 правци
 •  Предни потпирачи за глава со прилагодување по висина
 •  Деллива задна клупа 2/3 + 1/3
 •  Три прилагодливи потпирачи за глава во 2 ред
 •  Акустично ветробранско стакло
 •  Автоматска активација на бришачи
 •  Затемнети втор ред на стакла и задно стакло
 •  Наслон за раце меѓу предните седишта
 •  Електрохромен внатрешен ретровизор
 •  Frameless – Електрохромен внатрешен ретровизор со индикатор за наполнета батерија % кај Хибрид
 •  Внатрешност URBAN СИВА (Advanced Comfort седишта)
 •  Џебови во вратите напред и назад
 •  Ладена затворена преграда пред совозачот
 •  Практичен простор меѓу предни седишта
 •  Волан со електрична серво поддршка
 •  Ел.секвенцијално отворање на прозори напред/назад
 •  Автоматски двозонски клима уред
 •  Електрични, греени и електрично преклопливи надворешни ретровизори со LED трепкачи и LED пристапно светло
 •  Progressive hydraulic cushions ™ – прогресивни амортизери
 •  Hands-free пристап и стартување преку 2 електронски клуча
 •  19″ бандажи од лесна легура AERO X (225/55 R19)
 •  Кит за поправка на пневматик
 •  Индиректна контрола на издишан пневматик
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 •  Металик боја,.
 •  Греење на ветробранско стакло (недостапно со панорама кров кај Shine Pack)4
 •  Подготовка за резервно тркало
 •  Греење на предни седишта и рачно лумбално прилагодување на совозачко седиште
 •  Пакет SAFETY и АДАПТИБИЛЕН STOP & GO ТЕМПОМАТ:
  – ACC Stop & Go: адаптивен темпомат со функција со потполно сопирање и стартување
  – Унапреден систем за препознавање на сообраќајни знаци
  – Active Safety Brake (AEBS3): активен систем за сопирање преку користење на радар до брзини од 140 km/h

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.