C4 X FEEL SHINE 100

Citroën C4 X

SHINE PureTech 100

Сериска опрема:
 • Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Кожен волан
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Надзор на притисок во пневматици
 • 6 воздушни перничиња
 • Можност за деактивација на совозачко перниче
 • Електрична паркинг сопирачка
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 • Blind spot monitor – детекција на “мртов агол”
 • Пакет LED Vision: LED дневни светла, автоматска активација на светла
 • Автоматска активација/деактивација на долги/кратки светла, предни LED светла, сензор за дожд
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Задни светла со 3D ефект
 • Автоматски предни бришачи
 • Затементи задни стакла
 • Функција “Follow me Home”
 • 18″ алуминиумски бандажи (CAMELIA diamantée)
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Сјајно црн долен дел од заден браник
 • Кваки на врати во боја на каросеријата
 • Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 • Рачно лумбално прилагодување кај возач
 • Прилагодување на предните седишта во 6 правци
 • LED осветлување кај прв/втор ред седишта
 • Осветлување во багажникот
 • Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Дополнителна звучна изолација
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор
 • Држач за таблет
 • Модуларен под на багажник
 • Електричен серво волан
 • Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Седишта Advanced Comfort®
 • Ентериер “METROPOLITAN GREY”: седишта со сива еко кожа со сиви штофени додатоци со потпирач за раце на задната клупа со отвор за скии
 • Наслон за раце напред
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Отвори за вентилација кон задните седишта
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање (освен кај PureTech 100ks)
 • Keyless – отклучување и стартување на возилото
 • Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 6 звучници, DAB, Mirror screen, 2 USB приклучока тип A & C, USB тип A назад, 12V приклучок напред
 • CITROËN Connect навигација со приказ на 10″екран на допир
 • Задни паркинг сензори³
 • Предни паркинг сензори³
 • Задна камера за паркирање
 • 5″ екран во боја со приказ на инструменти и параметри
 • Подвижен Head-up екран во боја
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик црвена боја со бисерен ефект ELIXIR
 • Држач за таблет
 • ПАКЕТ SAFETY: Active Safety Break – проширен систем за препознавање на пешаци, велосипедисти и навечер, Проширен систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, Систем за детекција на невнимание на возачот

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.