C4 X SHINE BlueHDi 130

Citroën C4 X

SHINE BlueHDi 130

Сериска опрема:
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Надзор на притисок во пневматици
 • 6 воздушни перничиња
 • Можност за деактивација на совозачко перниче
 • Електрична паркинг сопирачка
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 • Blind spot monitor – детекција на “мртов агол”
 • Пакет LED Vision: LED дневни светла, автоматска активација на светла
 • Автоматска активација/деактивација на долги/кратки светла, предни LED светла, сензор за дожд
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Задни светла со 3D ефект
 • Автоматски предни бришачи
 • Затементи задни стакла
 • Функција “Follow me Home”
 • 18″ алуминиумски бандажи (CAMELIA diamantée)
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Сјајно црн долен дел од заден браник
 • Кваки на врати во боја на каросеријата
 • Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Кожен волан
 • Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 • Рачно лумбално прилагодување кај возач
 • Прилагодување на предните седишта во 6 правци
 • LED осветлување кај прв/втор ред седишта
 • Осветлување во багажникот
 • Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Дополнителна звучна изолација
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор
 • Држач за таблет
 • Модуларен под на багажник
 • Електричен серво волан
 • Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Седишта Advanced Comfort®
 • Ентериер “METROPOLITAN GREY”: седишта со сива еко кожа со сиви штофени додатоци со потпирач за раце на задната клупа со отвор за скии
 • Наслон за раце напред
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Отвори за вентилација кон задните седишта
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање (освен кај PureTech 100ks)
 • Keyless – отклучување и стартување на возилото
 • Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 6 звучници, DAB, Mirror screen, 2 USB приклучока тип A & C, USB тип A назад, 12V приклучок напред
 • CITROËN Connect навигација со приказ на 10″екран на допир
 • Задни паркинг сензори³
 • Предни паркинг сензори³
 • Задна камера за паркирање
 • 5″ екран во боја со приказ на инструменти и параметри
 • Подвижен Head-up екран во боја
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Безжично полнење на мобилен телефон
 • бела боја со бисерен ефект NACRE
 • Греени предни седишта
 • ПАКЕТ DRIVE ASSIST (кај EAT8): Адаптивен темпомат со функција Stop&Go, Active Safety Break активна сопирачка, Систем за детекција на невнимание на возачот, Автоматски долги/кратки светла, Систем за надзор на “мртов агол”, Highway Driver Assist

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.