C4 FEEL PureTech 130

Citroën C4

FEEL PureTech 130

Сериска опрема:
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Надзор на притисок во пневматици
 • 6 воздушни перничиња
 • Можност за деактивација на совозачко перниче
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 • Тонирани стакла
 • LED дневни светла во V облик
 • Предни LED фарови
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Задни светла со 3D ефект
 • Функција “Follow me Home”
 • Автоматски предни бришачи
 • 18″ алуминиумски бандажи (CAMELIA сива боја)
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Сјајно црн долен дел од заден браник
 • Кваки на врати во боја на каросеријата
 • Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Кожен волан
 • Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 • Рачно лумбално прилагодување кај возач
 • Прилагодување на предните седишта во 6 правци
 • LED осветлување кај прв/втор ред седишта
 • Осветлување во багажникот
 • Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Дополнителна звучна изолација
 • Пакет URBAN GREY: Седишта Advanced Confort® во комбинација на сива Chevrons ткаенина и црна eco кожа со текстил ефект
 • Модуларен под на багажник
 • Електричен серво волан
 • Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 • Електрично преклопливи надворешни ретровизори
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Отвори за вентилација кон задните седишта
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање (освен кај моторот PureTech 100ks)
 • Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 6 звучници, DAB, Mirror screen, 2 USB приклучока тип A & C, USB тип A назад, 12V приклучок напред
 • Задни паркинг сензори³
 • Задна камера за паркирање
 • Инструмент табла 5″ екран во боја со приказ на брзина, вртежи и останати параметри
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.