C4 FEEL PureTech 130

Citroën C4

FEEL PureTech 100

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Надзор на притисок во пневматици
 • 6 воздушни перничиња
 • Можност за деактивација на совозачко перниче
 • Електрична паркинг сопирачка
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 • Тонирани стакла
 • LED дневни светла во V облик
 • Предни LED фарови
 • Предни светла за магла со странично осветлување
 • Задни светла со 3D ефект
 • Автоматски предни бришачи
 • Функција “Follow me Home”
 • 18″ челични бандажи со AEROTECH капаци 195/60R18
 • Сет за поправка на продупчен пневматик
 • Сјајно црн долен дел од заден браник
 • Сјајно црни кваки и куќишта на надворешните ретровизори
 • Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 • Волан прилагодлив по висина и длабочина
 • Кожен волан
 • Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 • Рачно лумбално прилагодување кај возач
 • Прилагодување на предните седишта во 6 правци
 • Осветлување кај првиот и вториот ред седишта
 • Осветлување во багажникот
 • Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Дополнителна звучна изолација
 • Седишта со ткаенина Meanwhile во црна боја со сив декор
 • Електричен серво волан
 • Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Отвори за вентилација кон задните седишта
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање(освен кај моторот PureTech 100ks)
 • Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 6 звучници, DAB, Mirror screen, 2 USB приклучока тип A & C, USB тип A назад, 12V приклучок напред
 • Задни паркинг сензори³
 • Инструмент табла 5″ екран во боја со приказ на брзина, вртежи и останати параметри
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја
 • Задна камера за паркирање и задни паркинг сензори (без функција Top vision)³
 • Пакет URBAN GREY: Седишта Advanced Confort® со комбинација на сива ткаенина и црна eco кожа со текстил ефект

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.