C4 SHINE PureTech 130

Citroën C4

SHINE PureTech 130

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во
 • првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект,
 • Отвори од клима уредот во вториот ред,
 • Преклопливи задни седишта 2/3 – 1/3
 • Дводелен багажен простор,
 • CITROEN DAB Радио со 10″ екран на допир, Connect Play, Mirror Screen, Bluetooth и 4 HP,
 • CITROEN CONNECT навигација со приказ на 10’’ екран на допир,
 • 12V приклучок и USB type C,
 • 5″ дигитална инструмент табла,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Сет за поправка на тркало,
 • Airbump®,
 • Преден и заден браник во боја на каросерија,
 • Предна маска во мат црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати,
 • Средишна конзола со наслон за рака и простор за складирање во темно сива боја,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање со прогресивни хидраулични перничиња, ( освен кај Pure Tech 100 )
 • Електрика на стакла напред и позади со заштита од приклештување,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори со грејачи,
 • Приклучок 12V во предниот дел и во багажникот,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash” со сензори за дожд,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должинсеа висина и наклон,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина.
 • 18 инчни челични тркала со AEROTECH капаци,
 • Автоматска двозонска клима,
 • Кожен волан,
 • Електрична паркирна кочница,
 • 5″ екран во боја со приказ на инструменти и параметри,
 • Конзола во висок сјај и осветлен меѓупростор,
 • Предни LED светла,
 • Дневни LED светла,
 • Засилена акустична изолација,
 • CITROEN Connect навигација на 10″ дисплеј на допир,
 • Head-Up дисплеј за возач,
 • Електрично склопливи и греени ретровизори,
 • 18 инчни алуминиумски тркала CAMELIA diamantee,
 • LED внатрешно осветлување за прв и втор ред седишта,
 • Рачки на врати во боја на каросерија,
 • Ентериер Urban Grey седишта Advanced Comfort со комбинација на сива ткаенина и црна кожа со текстил ефект
 • Задни и предни паркинг сензори,
 • Задна камера за паркирање
 • Автоматски долги светла
 • Затемнети задни стакла
 • Внатрешен самозатемнувачки ретровизор,
 • Keyless отклучување,
 • Држач за таблет,
 • Blind spot monitor детекција на мртов агол.
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Задна камера за паркирање и задни паркинг сензори
 • Греење на волан

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.