C4 Live Pack PureTech 100

Citroën C4

Live Pack PureTech 100

Сериска опрема:
 • ESP + ASR системи против пролизгување
 •  ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 •  Hill Assist помош при тргнување по нагорнина
 •  Темпомат со ограничувач на брзина
 •  Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел на ветробранското стакло), систем за предупредување за
  ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци за
  ограничување на брзина, систем за предупредување од опасност од судир)
 •  Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 •  Надзор на притисок во пневматици
 •  6 воздушни перничиња
 •  Можност за деактивација на совозачко перниче
 •  ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 •  Сигурносни ремени со пиротехнички активатор и граничник на силата на повлекување
 •  LED дневни светла
 •  Халогени фарови
 •  Задни светла со 3D ефект
 •  Функција “Follow me Home”
 •  16″ челични бандажи со ODIN капаци 215/65R16
 •  Сет за поправка на продупчен пневматик
 •  Мат црн долен дел од заден браник
 •  Сјајно црни кваки и куќишта на надворешните ретровизори
 •  Airbump® заштита на врати и штитници на крилата
 •  Волан прилагодлив по висина и длабочина
 •  Прилагодување на возачкото седиште во 6 правци
 •  Осветлување кај првиот и вториот ред седишта
 •  Осветлување во багажникот
 •  Делива задна клупа 2/3 + 1/3
 •  Електричен серво волан
 •  Секвенцијални подигачи на стакла напред/назад со заштита од приклештување
 •  Централно заклучување со далечинска команда
 •  Електрични надворешни ретровизори со грејачи
 •  Мануелен клима уред
 •  Citroën Connect радио со 10″ екран, Bluetooth, 4 звучниц
 •  5″ TFT екран со приказ на инструменти и параметри
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 •  Металик боја

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.