C-Elysee FEEL HDi 90 22331250

C-Elysee

FEEL HDi 90

Сериска опрема:
 • ESP систем за контрола на стабилност
 • ABS + REF + AFU + автоматска активација на трепкачи при нагло сопирање
 • Темпомат со ограничувач на брзина
 • Заштита под мотор
 • Аудио и визуелно продупредување за неприкачен сигурносен ремен
 • Предупредување за намален притисок во пневматици
 • Воздушни перничиња за глава за возач и совозач
 • Рачна паркинг сопирачка
 • ISOFIX на страничните седишта во вториот ред
 • Сигурносни ремени со предупредување за неприклученост
 • LED дневни светла
 • Халогени предни фарови
 • Предни светла за магла
 • 16″ челични бандажи со раткапни 195/55R16
 • Хромирана лајсна на страничните стакла
 • Хромирани куќишта на предните магленки
 • Резервно тркало со алат за замена
 • Кваки на врати во боја на каросерија
 • Подготовка за аудио систем
 • RCC радио со екран на допир, hand free, USB, Mirror Link/Ipoud Out, со контроли под воланот
 • Волан прилагодлив по висина
 • Кожен волан
 • Висинско прилагодување кај возач
 • Наслон за раце напред
 • Осветлување кај првиот и вториот ред седишта
 • Деллива задна клупа 2/3 + 1/3
 • Седишта со ткаенина Waxe Mistral во црна боја со сив декор
 • Електричен серво волан
 • Електрични подигачи на стакла напред
 • Електрични подигачи на стакла назад
 • Централно заклучување со далечинска команда
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори
 • Надворешни ретровизори со грејачи
 • Клима уред со дигитален приказ
 • Совозачко седиште со практичен џеб на задниот дел
 • Грејач за бришачи во долниот дел од ветробранското стакло
 • Патен компјутер (измината км, просечна потрошувачка..)
 • Аналгона инструмент табла со бело осветлување и хром детали
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Металик боја
 • 16’’ бандажи од лесна легура San Diego ( со резервно тркало )

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.