Нов Citroën C4 FEEL PACK 1.2 BlueHDi 130 E6.3 EAT8

Citroën C4

Feel Pack 1.2 BlueHDi 130 E6.3 EAT8

Сериска опрема:
 • ABS/REF/AFU/ESP/ASR – системи за активна безбедност,
 • Воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Странични воздушни перничиња за возач и совозач,
 • Воздушни перничиња во вид на завеса за патниците во
 • првиот и вториот ред,
 • Пакет Safety: Active Safety Break (со сензор на горниот дел
 • на ветробранското стакло), систем за предупредување за
 • ненамерно преминување на коловозната линија, Coffee
 • Break Alert, систем за препознавање на сообраќајни знаци
 • за ограничување на брзина, систем за предупредување од
 • опасност од судар),
 • Автоматско вклучување на дневни светла,
 • Hill Start Assist – помош при тргнување по нагорнина,
 • Темпомат со ограничувач на брзина,
 • Сензор за издишани пневматици,
 • Тонирани стакла во вториот ред и позади,
 • ISOFIX на совозачкото седиште и на страничните седишта во вториот ред,
 • Централно заклучување со далечинско,
 • Халогени предни фарови,
 • LED дневни светла, задни светла со 3D ефект,
 • Отвори од клима уредот во вториот ред,
 • Преклопливи задни седишта 2/3 – 1/3
 • Дводелен багажен простор,
 • CITROEN DAB Радио со 10″ екран на допир, Connect Play,
 • Mirror Screen, Bluetooth и 4 HP,
 • 12V приклучок и USB type C,
 • 5″ дигитална инструмент табла,
 • Индикатор за промена на степенот на брзина,
 • Стандардно резервно тркало,
 • Airbump®,
 • Преден и заден браник во боја на каросерија,
 • Предна маска во мат црна боја,
 • Куќишта на надворешните ретровизори и рачки на вратите во боја на каросерија,
 • Oтвори за складирање на предните и задните врати,
 • Средишна конзола со наслон за рака и простор за складирање во темно сива боја,
 • Фиока на затворање напред пред совозачкото седиште,
 • Електричен серво управувач,
 • Progressive Hydraulic Cushions™ – потпирање со прогресивни хидраулични перничиња, ( освен кај Pure Tech 100 )
 • Електрика на стакла напред и позади со заштита од приклештување,
 • Електрично прилагодување на надворешните ретровизори со грејачи,
 • Приклучок 12V во предниот дел и во багажникот,
 • Акустично ветробранско стакло,
 • Предни бришачи со технологија “Magic Wash” со сензори за дожд,
 • Возачко и совозачко седиште прилагодливо во должина висина и наклон,
 • Волан прилагодлив во висина и длабина.
 • Автоматска двозонска клима,
 • Кожен волан,
 • Помош при паркирање назад,
 • Електрична паркирна кочница,
 • 5,5″ дигитална TFT инструментална табла,
 • Конзола во висок сјај и осветлен меѓупростор,
 • Предни LED светла,
 • Дневни LED светла,
 • Засилена акустична изолација,
 • CITROEN Connect навигација на 10″ дисплеј на допир,
 • CITROEN Smart Pad Support вграден систем за подршка на дигитален таблет кај предната совозачка полица,
 • Задна камера за паркирање Top Rear Vision,
 • Head-Up дисплеј за возач,
 • Електрично склопливи и греени ретровизори,
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор,
 • 18 инчни алуминиумски тркала CAMELIA diamantee,
 • LED внатрешно осветлување за прв и втор ред седишта,
 • Рачки на врати во боја на каросерија,
 • Ентериер Urban Grey седишта Advanced Comfort со џепови од задна страна,
 • Штитници за сонце со вградени осветлени козметички огледала,
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Црна Металик боја – Noir Obsidien

Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing

–          со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:

Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

–          без одложено плаќање на првата рата:

Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

АВТОНОВА, СКОПЈЕ
Ул. Скупи бр.8 Скопје
Продажба 02 3093-011; 02 3093-017
Централа 02 3093-001

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 18:00
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, БИТОЛА
Ул. Воден бр. 15 Битола
Продажба 047 208 288

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

АВТОНОВА, СТРУМИЦА
бул. Ленинова бр. 100а Струмица
Продажба 034 323-040

РАБОТНО ВРЕМЕ:
Понеделник-Петок:
8:30 – 16:30
Сабота:
9:00 – 14:00

INSIDE AUTO, ОХРИД
ул. 15-ти корпус бр.116 Охрид
Продажба 075-416-800

Понеделник-Петок:
10:00 – 16:00
Сабота:
Неработен ден

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.