Нов Citroën Berlingo Business 1.5 BlueHDi 100

Нов Citroën Berlingo Business

1.5 BlueHDi 100

ПРИ КУПУВАЊЕ НА CITROËN BUSINESS СИТЕ ПРАВНИ ЛИЦА ИМААТ ПРАВО НА ПОВРАТ НА ДДВ.

Сериска опрема:
 • ABS + REF + AFU + ESP + ASR системи за безбедност при управување и сопирање
 • Hill Assist – електронска помош за тргнување по нагорнина (автоматска рачна сопирачка 3 секунди)
 • 6 воздушни перничиња
 • Автоматско вклучување на светла, дневни светла, follow me home осветлување
 • Халогени предни фарови, во една група кај Live Pack, карактеристични LED дневни светла кај Feel
 • Предни бришачи “Magic Wash”
 • Coffee break alert (предупредување за замор кај возачот)
 • Препознавање на сообраќајните знаци за ограничување на брзината
 • Active Safety Brake систем за автоматско сопирање во случај на опасност
 • Централен инфо дисплеј во боја 3.5″ во инструмент таблата
 • Ограничувач и регулатор на брзина
 • Преден и заден браник, рачки на врати и куќишта на ретровизори во црна боја
 • Електрични подигачи на предни стакла
 • 16″ челични тркала (со TONGARIRO украсни радкапни кај Feel)
 • Врата на багажен простор со отворање нагоре, греено стакло и бришач
 • Електрично прилагодување и греење на надворешни ретровизори
 • Централно заклучување (1x клуч со далечинска команда, 1x резервен клуч)
 • Серво управувач со прилагодување по висина и агол
 • Мултифункционален волан
 • Контрола на притисок во пневматиците
 • Сет за репарација на продупчени пневматици
 • Патен компјутер
 • Задни паркинг сензори
 • Преден приклучок 12V
 • Smartphone Station со говорна команда, команди на волан, 2 USB приклучока за полнење
 • Возачко седиште прилагодливо по должина, висина и агол
 • Единечно совозачко седиште прилагодливо по должина и агол
 • Штоф на седишта Brasil Curitiba
 • 3 isofix позиции во вториот ред на седишта
 • Преграда + решетка зад вториот ред седишта меѓу патничкиот и товарниот простор
 • Електрична паркирна сопирачка
 • Дигитална инструмент табла (монофроматска кај Live Pack)
Дополнителна опрема вградена во возилото:
 • Застаклени двокрилни багажни врати
 • DAB 10” Радио 10″ SD екран, Wifi поврзување, говорни команди, 1 USB C поврзување, 1 USB C полнач

Нашите услуги се достапни за вас. На сите ваши барања ќе одговориме во најкраток можен рок.